A püspök, akit Kossuth Lajoshoz hasonlítottak

2012. május 22., címkék: évfordulók, baltazár dezső, debreceni református kollégium

Kilencven éve indult amerikai adománygyűjtő körútjára Baltazár Dezső, hogy megsegítse a debreceni kollégiumot, de útja körülményei messze túlmutattak céljain.

Baltazár Dezső terem a Kollégiumban

2011. szeptember 14., címkék: debreceni református kollégium, tiszántúli egyházkerület, megemlékezés, baltazár dezső

Baltazár Dezső termet avatnak a Debreceni Református Kollégiumban püspökké választásának századik évfordulóján. A református lelkipásztort 1911-ben, negyven évesen szentelték püspökké Tiszántúlon.